Ismerjük meg Kate-et: Gyönyörű és tehetséges farkaslány, ráadásul a falka vezérének gyermeke. Ígéretes tehetség, nála nincsen jobb, ezért is tartozik ő az alfák csoportjába. Ha egy kicsit a háttérre is figyelünk akkor farönkön suhanó fesztelenül frankó farkasfiúkat pillanthatunk meg, akik élete a szórakozás és ökörködés. Azonban ők a rangsor végén kullognak, ők az omegák. Ám nekik is megvan a feladatuk, amivel kiveszik részüket a falka életéből. És a bohókás omega-csoport között kiszúrhatjuk a barátságos Humphrey-t. Kate és Humphrey már a kezdetek kezdetén igen jól kijönnek egymással, de szembemehetnek az ősi törvénnyel? Összeszűrheti-e a levet egy alfa és egy omega? Irrrrrgum-burrrgum, még mit nem! -mondanák erre a szülők.
A gyermekeket megcélzó animációs alkotást Anthony Bell és Ben Gluck rendezte. Egyikőjüktől sem idegen a mesék világa. Bell nevéhez több rajzfilmsorozat rendezése is köthető, például a The Boondocks, vagy éppen az As Told by Ginger nevű produkciók, de dolgozott a Fecsegő tipegők sorozaton is. Gluck esetébenmár jóval komolyabb címek merülnek fel. Ő leginkább történetíróként szerzett hírnevet magának, hiszen olyan rajzfilmek létrejöttében vállalt igen komoly szerepet, mint az Eszeveszett birodalom (2000); Dínó (2000); Malacka, a hős (2003); Bambi II: Bambi és az erdő hercege (2006); de a 9 (2009) című animációs filmben is benne volt a keze. Így leginkább a Disney alkalmazásában dolgozott eddig, de most a Lionsgate megadta nekik a teljes rendezés jogát. Az Alfa és Omega forgatókönyvét Chris Denk és Steve Moore írta.
A film két főszereplője Kate és Humphrey. Kate egy alfa farkas, akik a vadászatban és így a falka fenntartásában jeleskednek. Ők a farkasok közül a legnemesebbek, ráadásul Kate a farkasfalka vezérének, Winstonnak a lánya. A másik főhősünk az omegák csoportjába tartozó Humphrey, aki leginkább a haverjaival tölti a szabadidejét mindenféle jófajta mókázással. Az omegák feladata a béke fenntartása, valamint a konfliktusok elsimítása. Erre szükség is van, ugyanis a szomszédos falka tagjai többször is betörtnek Winston területeire élelemért. A konfliktus egyre csak izzik a levegőben, a megoldást pedig az jelentené, ha Kate hozzámenne a másik falka vezérének, Tony-nak a fiához. Azonban a holdravonyítás alkalmával (ami gyakorlatilag a farkasoknak szolgál randilehetőségként) elkábítják Kate-et és Humphrey-t és Kanadából Idahóba viszik őket egy másik parkba. Hogy megelőzzék a falkák háborúját, Kate-nek vissza kell térnie családjához, amihez Humphrey segítségét kell igénybe vennie, de útközben találkoznak két szórakozott madárral, egy golfozó libával és labdaszedő kacsájával, akik segítik őket útjuk során. Így a film egy erőteljes road-movie-ba megy át, ahol a közös kalandok során a borítékolt romantikus szálnak köszönhetően főhőseink egymásba habarodnak, amit a farkastörvények szigorúan tiltanak.
Igabából az alkotásban nincsen semmi, amit eddig ne láttunk volna, alkalmazták a már jól bevált történeti elemeket, sémákat, karaktereket, azonban ehhez sikerült jó hangulatot és jó poénokat teremteniük az alkotóknak. A látvány eléggé foghíjas, láttunk már jóval szebben meganimált filmet, így itt a film eléggé elvérzik. A 3D élmény sem ad olyan sok pluszt, s arról nincs adat, hogy mennyiből hozták össze a filmet. (Mert lássuk be, például a nemrég kijött Őrzők legendáját 80 millió dollárból készítették el és ott semmi panaszunk nem lehet a látványra és az animáció minőségére, de szerintem az Alfa és Omega jóval kevesebb pénzből készült.) Ennek ellenére én úgy éreztem, hogy az animált karaktereken és a környezeten még dolgozhattak volna, mert így az elénk tárulkozó látvány kevésnek bizonyul. Azonban a film ettől még bőven nézhető és szórakoztató.
Érdemes beszélni a kraktereket életre keltő színészekről is. Az eredeti szinkronhangok között olyan neveket találhatunk, mint Hayden Panetttiere (Kate), Justin Long (Humphrey), Danny Glover (Winston), Christina Ricci (Lilly), vagy a nemrégiben elhunyt Dennis Hopper (Tony). Hopper-nek ez volt az egyik legutolsó munkája, mielőtt eltávozott volna az élők sorából. Nyugodjék békében!
A magyar szinkron is rendben volt, igazán jó hangokat sikerült találni a karakterekhez. Papp Dániel kölcsönözte Humphrey hangját, míg Kate-et Pálmai Anna szólaltatta meg, de még rajtuk kívül olyan színészek adták hangjukat a magyar változatban, mint Forgács Gábor, Szilágyi Tibor, Józsa Imre, vagy Stefanovics Angéla.
Mindent összevetve egy igazán kikapcsoló, hangulatos és vicces filmnek tartom az Alfa és Omegát, annak ellenére, hogy egy igen elcsépelt és csontig lerágott témát tár a szemünk elé, de a gyerekek ezen felettéb jól szórakozhatnak és ez a lényeg. Azonban a mai technikai háttérrel egy sokkal ütősebb látványvilágot és szebb animációt is megalkothattak volna a készítők. Irrrgum-burrrgum, de azért nem volt rossz egyáltalán. És ez a film bebizonyítja azt a mondást, hogy az ellentétek vonzzák egymást.
6/10
Utolsó kommentek